Opowiem ci, mamo, co robią żaby
Dziecko,  Książki

Opowiem ci, mamo, co robią żaby…

Kolejna książka z serii Opowiem ci, mamo, co robią… tym razem zabiera młodego czytelnika do świata pełnego wody, wodnych roślin i wodnych stworzonek, wśród których zdecydowany prym wiodą żaby i różni jej kuzyni i kuzynki. Z książki tej bowiem nasze dzieciaki dowiedzą się jaka jest różnica między żabą, ropuchą, rzekotką, grzebiuszką czy kumakiem. O każdym z tych płazów można powiedzieć wiele, a każda z informacji na ten temat jest bardzo interesująca.

opowiem ci mamo co robią żaby0237

Opowiem ci, mamo, co robią żaby to bardzo ciekawa dla młodego czytelnika książka, z której o wodnym świecie może dowiedzieć się naprawdę wiele. Przeczyta tu sporo nie tylko o żabach, ale też o innych wodnych stworzeniach takich jak rurecznik, chruścik czy topik. A wiedza przekazywana jest w książce w sposób przystępny i z pewnością spotka się ze sporym zainteresowaniem i entuzjazmem ze strony naszych dzieci.

opowiem ci mamo co robią żaby0247

Ciekawą treść, której wierszowaną część stworzył Marcin Brykczyński, przekazaną na grubych, sztywnych i bardzo poręcznych dla małych rączek stronach, świetnie uzupełniają pogodne i dowcipne ilustracje, za które odpowiada Katarzyna Bajerowicz (odpowiedzialna również za książkowe ciekawostki).

opowiem ci mamo co robią żaby0244

Opowiem ci, mamo, co robią żaby to mnóstwo ciekawej treści, przekazanej w zabawny, pełen humoru sposób. Oprócz sporej dawki informacji o wodnym  świecie, znajdziemy tu również instrukcję jak metodą origami zrobić własną, skaczącą żabkę. Tu również możemy pograć wraz z naszym dzieckiem … o ile nam na to pozwoli… w żabkową grę planszową.

opowiem ci mamo co robią żaby0248

Opowiem ci, mamo, co robią żaby jest dedykowana dzieciom w wieku od 2 do 6 lat i więcej. Szczerze mówiąc, może ona rosnąć wraz z naszym dzieckiem. Młodsze ucieszą barwne ilustracje, starsze rozsmakuje się w sporej dawce wiedzy.

żaby blok

Jeśli zaś chcemy zainteresować jeszcze bardziej nasze dziecko wodnym światem i jednocześnie rozwijać jego umiejętności manualne, a także pobudzać wyobraźnię i kreatywność, warto sięgnąć po Żabawny blok rysunkowy.

żaby blok 3

Znajdziemy tu mnóstwo doskonałej, twórczej zabawy na wiele radosnych godzin. Są tu kolorowanki, łączenie kolejnych punktów, tak by powstał rysunek, ćwiczenie młodej dłoni ze szlaczkami, rysowanie wg podpowiedzi (w ten sposób dziecko nauczy się jak po kolei stworzyć, zdawałoby się skomplikowany, rysunek), malowanie palcami, odnajdywanie właściwej drogi, kreatywne tworzenie wodnej rzeczywistości przez samo dziecko – tak jak podpowiada dziecięca wyobraźnia, odnajdywanie podobieństw i wiele, wiele innych.

żaby blok 4 żaby blok 6 żaby blok 5

Żabawny blok rysunkowy autorstwa Katarzyny Bajerowicz to moc pozytywne i twórczej zabawy dla najmłodszych.

Opowiem ci, mamo, co robią żaby – Marcin Brykczyński, Katarzyna Bajerowicz

Żabawny blok rysunkowy – Katarzyna Bajerowicz

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę oraz żabawny blok do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *