12 ważnych opowieści
Dziecko,  Książki,  Wychowanie

Porozmawiajmy o wartościach – 12 ważnych opowieści.

Jak rozmawiać z dziećmi o ważnych dla każdego człowieka sprawach tak, aby te zechciały nas wysłuchać a to, co chcemy im przekazać trafiło do nich i gdzieś w ich głowach zostawiło po sobie ślad? Powtarzam to dość często i powtarzać nie przestanę… Gdy chcemy przekazać dziecku coś ważnego, gdy chcemy je czegoś nauczyć, warto wówczas sięgnąć po dobrą i mądrą książkę.

12 ważnych opowieści

Niedawno miałam przyjemność cieszyć się lekturą książki, która skierowana jest przede wszystkim do młodego czytelnika w wieku od lat sześciu wzwyż. Książka 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach, dla dzieci to zbiór (jak sama nazwa wskazuje) 12 dość krótkich opowiadań, których autorami są Irena Landau, Natalia Usenko, Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Agnieszka Frączek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Paweł Beręsewicz i Marcin Przewoźniak. To zbiór opowieści ciekawych, dowcipnych a co najważniejsze mądrych i pouczających. To historie inne niż wszystkie, mocno życiowe i mogące się przytrafić czytającemu je dziecku. Nie ma tu królewien, rycerzy, smoków ani innych bajkowych postaci, są za to prawdziwe dzieci z głowami pełnymi marzeń, z dziecięcymi problemami i radościami.

12 ważnych 7

O czym przeczytamy w książce 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach, dla dzieci? O szczęści, które odnajdziemy wśród bliskich nam ludzi, o uczciwości, która przynosi niespodziewane owoce, o samodyscyplinie, która nie powinna być tylko pustym słowem, o pięknie, które kryje się w indywidualności, o odpowiedzialności, o sprawiedliwości, która nie zawsze znaczy „wszystkim po równo”, o przyjaźni, miłości, dobroci, mądrości i innych ważnych dla nas samych wartościach, które powinny też mieć znaczenie dla naszych dzieci. Pełne humoru opowieści przyciągają dziecięcą uwagę, uczą, przemawiają do wyobraźni i bawią. To doskonałe połączenie przyjemnego z pożytecznym. To lektura, która na długo pozostanie w dziecięcej pamięci.

12 ważnych 3

Dodać również należy, że zabawne i mądre opowieści opatrzone zostały kolorowymi ilustracjami, które z pewnością przyciągną uwagę naszych latorośli oraz zamknięte w sztywnej oprawie, by jak najdłużej cieszyć młodego czytelnika. 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach, dla dzieci to książka, którą za jakiś czas pozna mój synek. Polecam jako lekturę dla pociech własnych. Świetnie sprawdzi się również jako prezent.

12 ważnych 2

Książkę do recenzji udostępniła Grupa Publicat.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *