Opowiem ci, mamo, co robią auta
Dziecko,  Książki

Opowiem ci, mamo, co robią auta

Co jak nic innego pobudza wyobraźnię małego chłopca, co zapiera dech w piersiach dorosłego mężczyzny? Oczywiście samochody. Ze świecą można szukać takiego przedstawiciela płci brzydszej, który nie myśli, nie czuje, nie tęskni do auta, autka, auteczka. Wyobraźnię mojego zaledwie dwuletniego synka oczywiście świat motoryzacji również pobudza i kompletnie zaprząta. Uwielbia auta i inne pojazdy obserwować. Ogromną frajdę sprawia mu również jazda autem. A wśród dziecięcych zabawek ilościowo przeważają właśnie samochody. Rzec by można wręcz, że aut, samochodzików nigdy za wiele. Kocha je wielce, o każdego z nich na swój nieporadny, dziecięcy sposób dba i z wielkim żalem żegna te, których po licznych przygodach i wypadkach nie da się już naprawić.

Opowiem ci, mamo, co robią auta i reakcja dziecka.

Kiedy zatem po raz pierwszy wziął w swe małe dłonie książkę “Opowiem ci, mamo, co robią auta”, jego oczy rozbłysły w ogromie dziecięcego zachwytu. Książka, która jest dziełem zapewne dwóch dużych, fantastycznych chłopców czyli autora wierszy – Marcina Brykczyńskiego oraz autora rysunków – Artura Nowickiego, to przepiękna książka dla małych fanów motoryzacji i remedium nawet na najgorszą listopadową szarugę. Barwne i pomysłowe ilustracje, przeplatane zabawnymi wierszykami, to moc fantastycznej zabawy. Mały człowiek wraz z głównym bohaterem Maluchem z tej pięknie i jednocześnie, z uwagi na sztywne i wytrzymałe strony, bardzo praktycznie wydanej książki dowie się jakie rodzaje pojazdów jeżdżą po ulicach miast, a także po wiejskich bezdrożach. Pozna ich funkcje. Ogrom tu miejskich śmieciarek, pojazdów czyszczących ulice a także np. maszyn rolniczych. Mały czytelnik dowie się też, jak zbudowane są auta, gdzie się je kupuje oraz gdzie się je naprawia. Pozna jak wiele jest pojazdów, które są po to, by móc udzielać innym pomocy, takich jak wozy strażackie, policyjne czy ambulanse. Wraz z Maluchem, przekraczając państwowe granice, dotrze aż na pustynię i weźmie udział w rajdzie. Nie zabraknie tu również wyścigów na torze a także ciężkiej pracy na placu budowy wraz z koparkami, ciężarówkami i dźwigami.

Opowiem ci, mamo, co robią auta

W książce “Opowiem ci, mamo, co robią auta” dzieci w wieku 2 do 6 lat znajdą mnóstwo świetnej zabawy. Przedstawione w nieco uczłowieczony sposób autka i inne pojazdy przemawiają do dziecięcej wyobraźni, świetnie ćwiczą spostrzegawczość i umiejętność kojarzenia u malucha. Rysunki są doskonałą bazą do rozmowy z dzieckiem na temat tego, co na nich widzi a także to tworzenia wspólnie opowieści o samochodowych przygodach. Również wierszyki wymagają od dziecka interakcji. W rymowankach zawarte bowiem są zagadki, które nie będą dla młodego człowieka zbyt trudne a ich  z rozwiązanie da z pewnością malcowi radość i satysfakcję. Polecam.

Marcin Brykczyński, Artur Nowicki, Opowiem ci, mamo, co robią auta, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

opowiem ci mamo 3

opowiem ci mao 4

Książeczka w dłoniach mojego synka … Pełna fascynacja…

opowiem ci mamo 8

opowiem ci mamo 9

opowiem ci mamo 11

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *