poczytajki pomagajki
Dziecko,  Książki,  Wychowanie

Poczytajki Pomagajki – Nieśmiałek – Sylwia Chutnik

Poczytajki Pomagajki to seria książek dla dzieci, wydana nakładem wydawnictwa Muza S.A., której głównym celem jest edukacja małego człowieka i uwrażliwienie go na otaczający świat. Wiadomo, że dziecko najlepiej i najszybciej uczy się poprzez zabawę. W książeczkach z serii Poczytajki Pomagajki nie zabraknie ciekawej i mądrej treści, wydanej w przyjaznej dla dziecka formie, z ładnymi i przemawiającymi do dziecięcej wyobraźni ilustracjami. Zatem zabawa i nauka są z gruntu swego zagwarantowane.

nieśmiałek

W trzeciej czytanej przeze mnie książeczce z serii Poczytajki Pomagajki, którą w swoim czasie zamierzam przeczytać również mojemu synkowi, pt. „Nieśmiałek” poznajemy chłopca, który najbardziej na świecie obawia się obcych. W domowym zaciszu, wśród znanych sobie ludzi, bliskich radzi sobie z nieśmiałością całkiem nieźle. Co innego, gdy w nowym, nieznanym dotąd otoczeniu szkolnym spotyka coraz to nowych ludzi czy to kolegów z klasy, czy nauczycieli. Nieśmiałkowi dosłownie odbiera z nieśmiałości głos. I mimo że jest chłopcem mądrym i zdolnym, nie potrafi tego uzewnętrznić. Budzi również śmiech kolegów, którzy nie szczędzą mu niestety docinków. Na szczęście jest nauczycielka, która dostrzega, że chłopiec jest bardzo inteligentny, lecz nieśmiałość go wręcz paraliżuje. Jest również Jasiek, kolega z klasy, który wyciąga do Nieśmiałka pomocna dłoń. Nieśmiałek widzi, że świat nie jest tak straszny jak mu się wcześniej wydawało. Może szkoła i koledzy nie są znowu tacy straszni? I może warto otworzyć się choć trochę na otaczający świat?

Nieśmiałek” autorstwa Sylwii Chutnik to skromnych rozmiarów książeczka, która powinna przypaść go gustu małego odbiorcy. To mądra opowieść o tym, że każdy z nas jest inny. Jedni są bardziej, inni mniej śmiali i otwarci. Nieśmiałość nie jest zaś niczym złym i nie można z niej szydzić. W nieśmiałku może bowiem tkwić mądry i dobry człowiek, z którym warto się zaprzyjaźnić, choć taka przyjaźń czasem może wymagać więcej pracy z naszej strony. Ale jest tego z pewnością warta. Polecam.

Sylwia Chutnik, Nieśmiałek, Wydawnictwo Muza S.A.

Książkę do recenzji udostępniła firma Business & Culture.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *