Dziecko,  Książki

Hektor – Steve Barnes

Hektor to hipopotam jakich mało na świecie. Jest dobry, uczynny, nie odmówi pomocy, ma mnóstwo energii i radości w sobie. Na swoje jednak nieszczęście jest trochę inny niż reszta hipopotamów. Zamiast być szary i w gruncie rzeczy nijaki, Hektor to hipopotam w czarno-białe bądź jak kto woli biało-czarne pasy i umaszczeniem swym bardziej przypomina zebrę niż resztę swego gatunku. To powoduje, że spotyka się ze strony swych współbraci z niechęcią. Musi opuścić swe dotychczasowe stado. Przyjazne … kopyto podaje mu za to rodzina zebr. One nie mają problemu z wyglądem Hektora i z radością witają go w swym stadzie. Wśród zebr żyje się mu całkiem znośnie, otacza go akceptacja i przyjaźń. Los jednak sprawia, że już wkrótce docenią go i inne hipopotamy. I Hektor stanie na rozstaju dróg. Czy ponownie dołączy do hipopotamiej rodziny?

“Hektor” autorstwa Steve Barnes’a to wzruszająca i mądra historia, którą dobrze jest przeczytać swemu dziecku. To bajka o przyjaźni, tolerancji i podążaniu za głosem serca. To opowieść o tym, że warto patrzeć na świat z szerszej perspektywy, warto być otwartym na odmienność, warto też wybaczać i dawać drugą szansę. A wszystko to zamknięte w prostych słowach, które powinny łatwo przemówić do dziecka, dać mu nie tylko ciekawą bajkę, ale też i wnoszący sporo morał. Dodatkowym plusem książki są barwne i bardzo przyjemne w odbiorze ilustracje, które zachwycą małych czytelników. Polecam.

Steve Barnes, Hektor, Wydawnictwo M

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo M.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *