powieść lekka
Literatura

Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy – Janet Evanovich

W życiu Stephanie Plum nie może się gorzej układać. Straciła pracę a przez to wkrótce może stracić i dach nad głową. W jej mieszkaniu po kolei znikają sprzęty, a po meblach pozostają jedynie ślady odciśnięte w dywanie. Materializują się za w pobliskim lombardzie. Jeszcze trochę a przyjdzie jej i jej wiernemu chomiczemu druhowi wrócić do rodziców mieszkających wraz z babcią Mazurową w Grajdole. Życie w Trenton nie jest łatwe. Zwłaszcza na bezrobociu. Oj, zdecydowanie nie jest łatwe. I jeszcze ten permanentny brak silnego męskiego ramienia u kobiecego boku Stephanie.

W tak beznadziejnej sytuacji skrzy się jednak dla Stephanie iskierka nadziei. Jej kuzyn Vinnie, właściciel firmy poręczeniowej, szuka kogoś do archiwizacji dokumentów. Stephanie, chcąc nie chcąc, jest pełna nadziei. Niestety wkrótce okazuje się, że stanowisko zostało już obsadzone. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło. Jeden z łowców nagród Vinniego trafił właśnie do szpitala z pękniętym wyrostkiem i ktoś musi przejąć jego NS’ów. To szansa dla Stephanie. Czy wie coś o poręczeniach … nie. Czy wie coś o zatrzymywaniu i doprowadzaniu NS’ów… zdecydowanie nie. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie …. nie. Czy ma znaczenie, że można na tym sporo zarobić … zdecydowanie tak. Zwłaszcza, że za jednego z „podopiecznych” …. można zgarnąć dziesięć tysięcy dolarów.

Stephanie, mimo zdecydowanego sprzeciwu Vinniego, skłonna jest zaryzykować swe zdrowie i życie … cóż jest zdesperowana a widoków na inną pracę niestety brak. Prośbą i szantażem wymusza na Vinniem zatrudnienie jej. Ten jednak stawia warunek. Stephanie ma tydzień na ujęcie i doprowadzenie Josepha Morelliego, gliniarza oskarżonego o morderstwo z zimną krwią, który złamał warunki zwolnienia za kaucją. Czy uda się jej ująć zbiega, z którym łączy ją „płomienna” przeszłość? Co z tego wszystkiego wyniknie, przekonajcie się sami.

Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy” Janet Evanovich to pierwsza powieść z serii o przygodach mocno zwariowanej, maksymalnie roztrzepanej i odrobinę szalonej łowczyni nagród Stephanie Plum. To zabawna i bardzo mocno naładowana pozytywnym klimatem powieść z zagadką kryminalną w tle. Całość akcji skupia się na osobie głównej bohaterki. To wokół niej kręci się świat. Szalona i zwariowana Plum uwielbia, całkowicie nieświadomie, namieszać, nabroić a potem szukać oparcia w silnych męskich ramionach. I wszyscy ulegają jej urokowi.

Powieść Janet Evanovich jest lekka i bardzo przyjemna. Nie znajdziemy tu zawiłej kryminalnej zagadki, lecz raczej ciąg zabawnych perypetii głównej bohaterki, które są w stanie rozbawić do łez. To lektura w sam raz na jesienne czy zimowe popołudnie, która od pierwszych swych stron poprawia humor i zaraża optymizmem. A po skończeniu, ma się ochotę na kolejną przygodę Stephanie Plum.

Janet Evanovich, Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy, Wydawnictwo Fabryka Słów

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *