A jak alfabet
Dziecko,  Książki

A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków – Marcin Przewoźniak

Kiedy nasze dzieci powinny zacząć uczyć się czytać i pisać? Myślę, że jest to w pełni kwestia  indywidualna, niemniej kiedy spostrzeżemy, że nasze pociechy wykazują jakiekolwiek oznaki, że oto nadszedł ten wielki dzień i można spróbować wprowadzać je w świat słów pisanych, nie warto tracić czasu a za to warto zacząć uczyć malca tej trudnej, lecz jakże przyjemnej i pożytecznej zarazem sztuki. A jaki jest najlepszy sposób nauki dla dziecka, zwłaszcza tego, które zaczyna dopiero edukację? Oczywiście nauka przez zabawę. Zyskujemy pewność, że dziecko nie zrazi się początkowymi porażkami, z radością zacznie odkrywać magię słowa i łatwiej wchłonie zdobywaną wiedzę. Również nuda mu nie straszna.

Kto powinien sięgnąć po książkę A jak Alfabet?

Ostatnio w moje ręce trafiła pięknie wydana książka dla dzieci w wieku przedszkolnym (dedykowana dzieciom w wieku +3 lata). A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków Marcina Przewoźniaka to zbiór mądrych i bardzo dowcipnych wierszyków traktujących o literach polskiego alfabetu. Nasze dziecko ma szansę poznać alfabet w sposób ciekawy i bardzo dowcipny. Wierszyki są krótkie i rymowane. Książeczka bazuje na zasadzie skojarzeń. Litery przyrównywane są do przedmiotów, zwierząt, zawierają graficzne opisy poznawanych liter. Każda literka ma swój niepowtarzalny charakter, czasem jest radosna, szalona, innym humorzasta  marudna. Nasze dziecko pozna zarówno spółgłoski jak i samogloski a dzięki wesołym wierszykom łatwo je odrózni i pogrupuje. Dzięki książeczce nasz malec zacznie też szybciej pojmowac na czym polega różnica np. pomiędzy “c” a “ć” czy między “n” a “ń”.

Jak już wspomniałam całość zamknięta jest w sztywną i trwałą oprawę a pouczające, radosne wierszyki uzupełnione są ładnymi i pogodnymi ilustracjami, które z pewnością przyciągną uwagę naszego dziecka i sprawią dodatkową frajdę. Polecam wszystkim dzieciakom wkraczającym w magiczny świat liter i ich rodzicom.

Marcin Przewoźniak, A jak Alfabet. Wierszyki o literkach dla przedszkolaków, Wydawnictwo Papilon

Książkę do recenzji udostępniła Grupa Publicat.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *