elmer i wąż
Dziecko,  Książki

Elmer i wąż – David McKee

Elmer, najbardziej barwny słoń świata, słoń w kolorową kratkę ponownie zagościł wśród książkowych bohaterów mojego synka. Po raz kolejny spotkanie to było ciepłe, dowcipne i bardzo, ale to bardzo kolorowe.

Tym razem słoń Elmer postanowił spędzić piękny dzień na nicnierobieniu. Jego słoniowi koledzy pomyśleli jednak, że słoń w kratkę z pewnością obmyśla jakiegoś niezłego psikusa i same postanowiły spłatać psikusa Elmerowi. Nie miały jednak pomysłu i po radę udały się do węża. Ten podpowiedział im, by powiedziały Elmerowi, że wygląda blado i by powtarzały to tak często, że w końcu kolorowy słoń w to uwierzy. To doskonały psikus, pomyślały słonie. Wąż jednak, jak to wąż, działa na dwa fronty. O wszystkim powiedział Elmerowi i poradził, by ten wykorzystał psikusa kolegów i sam spłatał im figla. Co z tego wynikło? Przekonajcie się sami.

Elmer i wąż to kolejna książeczka z serii o słoniu Elmerze, którą przeczytałam synkowi. I tym razem przygody słonia w kratkę wzbudziły radość i zachwyt. Bajka jest pogodna, dowcipna i mądra jednocześnie. W prostych słowach kryje się sporo prawd. Książeczka mówi o sile przyjaźni i ludzkiej naturze (ukrytej w słoniowej skórze). Ogromnego uroku dodają książce piękne, barwne ilustracje. Dzięki nim dziecko z jeszcze większą przyjemnością śledzi opowieść o przygodach kolorowego Elmera. Polecam.

David McKee, Elmer i wąż, Wydawnictwo Papilon

Książkę do recenzji udostępniła Grupa Publicat.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *