Dziecko,  Książki

Zaczarowany sen – Grzegorz Rzepka

Bajka to niewielka, bajka to króciutka, bajka o chłopcu, który miał szczurka a właściwie szczurzycę o imieniu Maja i wraz z nią przeżywał niesamowite przygody.

W noc ósmych urodzin chłopca Maja zabrała go do zaczarowanego lasu, gdzie mieszkała ogromna gromada jej przyjaciół. Rankiem chłopiec obudził się w swoim łóżku, z dala od zaczarowanego lasu i zdawać by się mogło, że nocna wizyta była tylko pięknym snem, lecz gdy kolejnego wieczoru przymknął oczy, ponownie znalazł się w tym niezwykłym miejscu, pośród przyjaciół Mai.

Chłopiec poznawał kolejnych przyjaciół swojej szczurzycy. Wędrując po zaczarowanym lesie nasi bohaterowie spotkali zapłakanego, małego króliczka. Zapytany o powód łez, odparł, że nie może trafić do domu i bardzo tęskni za swoją mamą. Chłopiec i szczurzyca postanowili pomóc maluchowi w powrocie do domu. W końcu odprowadzili króliczka do jego mamy. Ta uradowana, że jej mała zguba wróciła do domu zaprosiła naszych bohaterów do swojego domku na herbatkę. Opowiedziała też o złej czarownicy, która zamieszkuje zaczarowany las i porywa dzieci wszystkich zwierząt. Nie zastanawiając się długo, chłopiec postanowił pomóc zwierzętom, odnaleźć czarownicę, uwolnić wszystkie uprowadzone dzieci i przepędzić wiedźmę, gdzie raki zimują. Wraz ze szczurzycą Mają wyruszył na pomoc leśnym dzieciom, poznając po drodze nowych przyjaciół i przeżywając całą masę przygód.

“Zaczarowany sen” Grzegorza Rzepki to sympatyczna bajka o chłopięcej wyobraźni, sile przyjaźni i dobru, które zwycięża zło. Autor prostymi słowami przekazuje młodemu czytelnikowi, że warto jest pomagać, a nie wolno godzić się z krzywdą innych. Wskazuje, że przede wszystkim warto być dobrym.

Bajka jest króciutka, lecz w swej treści zawiera wszystkie niezbędne małemu czytelnikowi przesłania. Historia jest ciekawa i napisana ładnymi słowami. Z pewnością książeczka spodoba się dzieciakom.

Grzegorz Rzepka, Zaczarowany sen, Wydawnictwo Novae Res

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Novae Res.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *