elmer i róża
Dziecko,  Literatura

Elmer i Róża – David McKee

Elmer to najniezwyklejszy ze wszystkich słoni na świecie, słoń w kratkę kolorową wszystkimi, a nawet więcej niż wszystkimi, kolorami tęczy.

Pewnego dnia Elmer i jego równie niezwykły kuzyn Wilbur, słoń w kratkę czarno-białą, przechadzali się się pośród innych słoni. Wtedy właśnie nadleciał ptak i zawołał Elmera i Wilbura, by prędko pobiegli do Dziadka Eldo, kolejnego niezwykłego i kolorowego słonia, gdyż ten miał dla nich nie lada zadanie. Poprosił, by odprowadzili do stada Różę, śliczną, małą słonicę … niezwykłą, bo bardzo nieśmiałą i w dodatku zupełnie różową słonicę.

Różowa Róża “oblewa się rumieńcem od stóp do głów, albo czasami od samej głowy aż po stopy, ale nigdy od końca ogona po koniuszek trąby.”

Wyruszyli zatem Elmer, Wilbur i Róża śladami, które słonie ze stada maleńkiej różowej słonicy pozostawiły. Po drodze słonie bawiły się radośnie i urządzały wyścigi. Spotkały też zwykłego, szarego słonia jakich na świecie jest bez liku. Ku zdziwieniu Elmera i Wilbura Różyczka uznała go jednak za niezwykłego. Zagadka miała się wkrótce wyjaśnić. Gdy słoniowi podróżnicy dotarli w końcu do stada Róży, okazało się, że wszystkie te słonie są … Zgadnijcie!

Elmer i Róża Davida McKee to książeczka, która wywołała mój całkowity zachwyt. Jest to bardzo mądra opowieść o tym, że każdy na świecie jest niezwykły, niepowtarzalny i bardzo ważny. Te istotne treści przekazane są w sposób, który bez trudu dotrze do małego czytelnika. Dziecko nie tylko zachwyci się opowieścią o niezwykłym słoniu i jego wesołej przygodzie. Każda karta książki wypełniona jest piękną, barwną i radosną ilustracją, która oczaruje każdego szkraba. Wszystko to sprawia, że opowieść o Elmerze i jego przyjaciołach czyta się z przyjemnością a dziecko chce wracać do barwnego i mądrego świata niezwykłego słonia w kratkę.

David McKee, Elmer i Róża, Wydawnictwo Papilon

Książkę do recenzji udostępniła Grupa Publicat.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *